Учора, 18 травня 2023 року, студентська рада факультету фізичного виховання влаштувала особливу годину-спілкування, присвячену вшануванню пам’яті жертв геноциду кримсько-татарського народу.

Ця ініціатива мала на меті не лише відзначити цю трагедію, але й дати можливість студентам поглибитись у події, їх причини та передумови.

Під час бесіди, студенти разом з викладачами згадали події, пов’язані з геноцидом кримсько-татарського народу. Було відзначено, що в 1944 році, внаслідок репресій з боку радянської влади, сотні тисяч кримських татар були депортовані з Криму до різних регіонів СРСР. Це сталося через підозру в колаборації з нацистськими окупантами під час Другої світової війни.

Студенти обговорили ролі тоталітарного режиму, антисемітизму та націоналізму в злочинах проти кримсько-татарського народу. Вони розглянули розподіл власності і землі після депортації та її вплив на подальшу історію кримсько-татарського народу.

Година-спілкування стала платформою для студентів, де вони мали можливість дізнатись більше про цю трагедію та обговорити її важливість у збереженні пам’яті і захисті прав людини. За допомогою таких ініціатив студенти факультету фізичного виховання демонструють свою активну громадянську позицію та розуміння важливості історичної свідомості для майбутнього.