«БЕРЕЖІТЬ ОЧІ ДІТЕЙ!»

Око в житті людини важко переоцінити. Зі слабким зором або сліпим людям дуже важко жити в нашому світі. Вони зовсім по-іншому все сприймають: на дотик, по запаху, на слух, їм непросто орієнтуватися в просторі. Ці люди потребують постійної турботи з боку інших людей, їм потрібна допомога. За статистикою у кожного третього дорослого і у кожного четвертого маленького жителя планети існують проблеми із зором. Це й не дивно, адже 90% всієї інформації про навколишній світ людина отримує саме за допомогою зору. Складно уявити, яке це колосальне навантаження, і особливо для дітей, адже відпочивають очі тільки тоді, коли дитина спить. Тому так важливо берегти зір змолоду. Щоб зберегти «пильність», варто приділяти своїм очам особливу увагу з раннього дитинства.

Турбота про очі починається з харчування. Відомо, що здоров’я нашого організму в цілому і всіх його органів окремо безпосередньо залежить перш за все від того, наскільки правильно ми харчуємося. І наші очі тут не виняток: їм дуже важливо, що ми їх «годуємо».

Наші очі дуже люблять чорницю, лохину і гранати, які містять потужні антиоксиданти, що допомагають не допустити дистрофії сітківки. Саме дистрофія сітківки є однією з головних причин незворотної втрати зору в старості. Також корисні ягоди вишні та черешні. Вони багаті на біофлавоноїди, які зміцнюють дрібні кровоносні судини, по яких в очі і тканини мозку надходять кисень і поживні речовини. Існують правила, що сприяють збереженню гарного зору, які необхідно вчити дітей виконувати.

Не дозволяйте дітям дивитися телевізор довше 30 хв;

Під час перегляду телевізора дитина повинна знаходитися не ближче 2-х метрів від екрану;

Біля комп’ютера дітям можна проводити не більше 10 хв. в день;

Необхідно стежити за посадкою дитини за столом, коли він розглядає ілюстрації в книгах, малює: спина повинна бути пряма, книга або аркуш паперу повинні знаходитися на відстані 30-35 см. При неправильній поставі деформуються хребетні диски, в результаті сколіоз;

Щоб не пошкодити очі, не можна: – кидатися камінням, льодом, піском, землею; – не можна кидати іграшки в обличчя; – не можна терти очі брудними руками; – треба дуже обережноповодитиися з колючими і ріжучими предметами;

Необхідно читати, малювати, розглядати ілюстрації в книгах при хорошому освітленні. Джерело світла повинно знаходитися зліва від дитини;

Щоб зберегти у дитини хороший зір, треба обов’язково не менше, ніж 1 раз на рік, показувати дитину лікарю – офтальмологу;

Необхідно уважно стежити за дитиною і в разі виявлення, що дитина придивляється, жмуриться, відвести до окуліста для перевірки гостроти зору;

Треба вчити дітей захищати очі від сонця, яскравого світла, опіку за допомогою затемнених окулярів;

Навчайте дітей захищати очі від пилу, води, сильного струменя повітря. У цих випадках необхідно надягати захисні окуляри.