76 років тому закінчилася Друга світова війна, останню крапку в історії якої поставив уродженець с. Косенівки Уманського району генерал-лейтенант Кузьма Дерев’янко.

76 років тому закінчилася Друга світова війна, останню крапку в історії якої поставив уродженець с. Косенівки Уманського району генерал-лейтенант Кузьма Дерев’янко, поставивши свій підпис під Актом про капітуляцію союзниці нацистської Німеччини Японії. Наразі в умовах підступної воєнної агресії Росії проти України жахи тієї війни, яка забрала життя 55 мільйонів населення планети, у тому числі – й більше 10 млн співвітчизників, ще й досі з тривогою і болем відгукуються у серці кожного українця, незалежно від віку. Уже традиційно другого вересня студенти й викладачі факультету фізичного виховання з квітами й в урочистій скорботі приходять до обеліску слави та алеї Героїв, щоб віддати шану пам’яті воїнам, що полягли в боротьбі з нацизмом. Не обійшли увагою учасники меморіального дійства і нинішніх захисників України, загиблих в російсько-українській війні, яких так само було вшановано хвилиною мовчання і покладанням квітів біля пам’ятного знаку на їх честь.