Перейти до контенту

Кафедра медико-біологічних основ фізичної культури

 Склад кафедри

 

Соколенко Людмила Степанівна 

завідувач кафедри, кандидат педагогічних наук , доцент

детальніше

Корінчак Любов Миколаївна

кандидат біологічних наук, доцент

детальніше

Бойко Юлія Степанівна

кандидат педагогічних наук, доцент

детальніше

Танасійчук Юлія Миколаївна

аспірант другого року навчання, викладач

детальніше

Мельничук Ольга Валеріївна

викладач

Дячук Ольга Вікторівна 

лаборант

З історії кафедри

У 1960 році відповідно до постанови Ради Міністерства колишнього СРСР за № 356-0145 в Уманському педагогічному інституті були організовані курси для підготовки медичних сестер цивільної оборони, які готували медичних працівників середньої ланки для надання першої медичної допомоги у вогнищах масового знищення.Перший випуск медичних сестер відбувся у вересні 1962 року.

У 1981 році була організована кафедра медичної підготовки і цивільної оборони, завданням якої була підготовка медичних сестер для надання першої медичної допомоги у воєнні часи. На кафедрі працювало шість штатних викладачів і два лаборанти.

У 1991 році після реорганізації була утворена кафедра «Основ медичних знань та охорони здоров’я дітей», змінилась не тільки назва, але і напрямок її роботи. В основу педагогічної та наукової діяльності було покладено пропозиції та наукові розробки, щодо здоров’я учнівської та студентської молоді.

У 2008 році після реорганізації, кафедра була перейменована та мала назву – «Валеології та фізичного виховання».

У 2015 році після реорганізації, кафедра була перейменована та має назву – «Медико-біологічних основ фізичної культури».

З моменту організації до 2003 року кафедру очолював кандидат медичних наук, доцент Крохмаль С.С. З 2004 по 2009 роки кафедру очолювала – аспірант заочної форми навчання УДПУ імені Павла Тичини Соколенко Людмила Степанівна;  у 2009 – 2010 роках, завідувач кафедри – кандидат медичних наук, доцент Підгорний Віталій Костянтинович. З березня 2010 року по 2013 рік кафедру очолювала – доктор медичних наук, професор Косуба Раїса Борисівна. На даний момент кафедру очолює – кандидат педагогічних наук, доцент Соколенко Людмила Степанівна.

На кафедрі працює 5 штатних викладачів і один лаборант. З вересня 2008 року на кафедру для читання лекцій було запрошено доктора медичних наук, професора Поліщук Людмилу Захарівну, кандидата медичних наук, доцента Підгорного Віталія Костянтиновича.

Для читання лекцій систематично запрошуються провідні спеціалісти: кандидат біологічних наук, професор, завідувач кафедри анатомії, фізіології та валеології Кам’янець – Подільського державного університету Плахтій П.Д., кандидат біологічних наук, професор, зав. каф. медико-біологічних і валеологічних основ життя і здоров’я КПНУ ім. Драгоманова Страшко С.В.

 

 

 

Контактна інформація

Адреса: 20300 м. Умань, Черкаська обл., вул. Садова 2, ауд. 106

Тел.: (04744) 5-30-33 (04744) 5-30-33

Е-mail: KMBOFK@ukr.net