Баскетбол — спортивна командна гра з  м'ячем, який закидають руками в кільце із сіткою (кошик), закріпленою на щиті на висоті 3 метри 5 сантиметрів над майданчиком. Баскетбол є  олімпійським видом спорту.

Грають дві команди по 5 осіб на майданчику 28×15 м. На коротких сторонах майданчика укріплені на щитах на висоті 305 см «кошики» — металеві кільця  діаметром  45 см з мотузяною сіткою без дна. Переможцем визнається команда, якій вдалось більше число разів закинути м'яч у «кошик» супротивників. Тривалість гри — чотири періоди по 10 хвилин, з двохвилинними перервами між першою та другою і третьою й четвертою чвертями, та великою перервою у 15 хвилин між другим та третім періодом. В національній баскетбольній Асоціації  гра триває 48 хвилин і розбивається на 4 чверті.

Перший чоловічий  чемпіонат світу  проведено в 1950-у році, а в 1953-му — жіночий. Зараз проводяться кожні чотири роки. Найпрестижніші змагання серед збірних команд країн —  Олімпійські ігри, Чемпіонат світу з баскетболу, а серед клубних — чемпіонат НБА та в Європі —  Євроліга УЛЕБ,  Єврокубок  та Кубок виклику ФІБА.

Дослідники старовини давно запримітили, що людство, в різних кінцях світу та в різні часи, послуговувалося іграми та забавами з округлими предметами. Якщо для дітей то була чи не єдина забавка, то для дорослих це перетворювалося в певний символічний ритуал. І лише з початків ХХ століття людська цивілізація почала використовувати ігри як розвагу для вдосконалення свого тіла та своєї фізичної форми, а потім це перетворилося у спортивні змагання, як на аматорському рівні так і на професійному.

Стрітбол — спортивна командна гра з м'ячем, з'явилася у США в 1950-х роках у бідних міських кварталах. Від звичайного баскетболу відрізняється кількістю гравців — їх 3, і зоною гри у половину баскетбольного ігрового поля. Стритбол походить від баскетболу, проте має деякі зміни у правилах. У гру грають 2 команди. Кількість гравців команди може змінюватись. Зазвичай в командах по 3 гравці Гра може відбуватись протягом домовленого часу або до моменту, коли одна з команд досягне домовленої кількості очок.

Гра може проходити «на одне кільце» (при цьому команда перед забиванням м'яча в кільце мусить «вивести» його за триочкову лінію). Невіддільною частиною стритболу, що вирізняє її від баскетболу, є заохочуване виконання трюків з м'ячем під час гри та різноманітних слем-данків. Іншою особливістю стритболу є можливість «грубої» гри, тобто використання деяких силових прийомів та відволікаючих маневрів для проходу до кільця суперника.

Стритбол прийшов до України у 1995 році. З цього часу його розвитком займалась федерація баскетболу України. На базі ФБУ 22 травня 2006 року була створена ВГО «Федерація вуличного баскетболу України» (з 2013 р. зміна назви ВГО "Федерація баскетболу 3х3 України"; або "ФБУ3х3").

Збірна нашого університету щорічно приймає участь у змаганнях різного рівня та займає почесні призові місця. А також наші гравці є учасниками та призерами відкритих баскетбольних турнірів 3х3 української стрітбольної ліги.

Збірна команда дівчат Бронзові призери XVIІ Універсіади Черкаської обл. 2020р.