Велосипедний спорт — (в широкому сенсі слова) — це переміщення по землі з використанням транспортних засобів (велосипедів), які урухомлює м’язова сила людини. Велоспорт — одна з популярних форм рухомої активності, зміцнює легені та серце і звичайно, м’язи ніг.

Велосипедний спорт є олімпійським видом спорту.

До велоспорту входять такі дисципліни як гонки на треку, шосе, пересіченою місцевістю, маунтінбайк, змагання з фігурної їзди та гри в м’яч на велосипедах — велополо та велобол тощо. Велоспорт також є частиною такого виду спорту як тріатлон. Основна мета гоночних дисциплін — найшвидше подолання дистанції. Як вид спорту, велосипедний спорт керується Міжнародним союзом велосипедистів, що має штаб-квартиру в Швейцарії.На факультеті фізичного виховання є студенти-спортсмени з даного виду, які беруть участь у змаганнях різного рівня та показують гарні результати, підвищуючи свій та університетський рейтинг.

14-20 лютого 2020 року у місті Львів відбувся відкритий зимовий чемпіонат України з велоспорту на треку серед чоловіків, участь у якому взяв Шевченко Олександр студент 43 групи факультету фізичного виховання. У підсумку наш спортсмен посів такі місця: 12 місце – гіт 1000м; 3 місце – командна гонка переслідування; 7 місце – групова гонка; 7 місце – скетч; 6 місце – командний спринт; 5 місце – групова гонка з вибуттям; 6 місце – медісон.

24 – 27 вересня 2020 р. у місті Львів проходив відкритий командний чемпіонат України серед (чоловіків, жінок, юніорів, юніорок) з велоспорту в багатоденній та парній гонці. Участь у яких взяли студенти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини факультету фізичного виховання Шевченко Олександр, Бліхарський Михайло, Шевченко Софія, та  студентка історичного факультету Фарщук Сніжана. У підсумку змагань Шевченко Софія та Фарщук Сніжана зайняли 3 місце командного заліку серед юніорок, Шевченко Олександр та Бліхарський Михайло 3 місце командного заліку серед чоловіків, та Шевченко Олександр 3 місце в парній гонці на час серед чоловіків.

З 06 по 10 лютого 2021 р. у місті Львів проходив Відкритий Кубок України з велоспорту на треку серед чоловіків та жінок. Участь у змаганнях взяли студенти факультету фізичного виховання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Бліхарський Михайло (VІ курс) та Чернявський Костянтин (І курс). В перший день змагань відбулася гонка з вибуттям, Бліхарський Михайло зайняв 5-те місце. У другий день змагань спортсмени змагалися в індивідуальній гонці переслідування на 4 км. Бліхарський Михайло посів 8-му позицію. У третій змагальний день Бліхарський Михайло зі своїми партнерами по команді (Мусієнко Богдан, та Сидор Сирній) у «Міксі» з двома спортсменами із Вінниці, в командній гонці на 4 км. завоювали 2-ге почесне місце. Чернявський Костянтин завоював 5-те місце в командному спринті. Наступного дня Бліхарський Михайло взяв участь у трековому чотириборстві, гонці «Омніум», після фінального заключного етапу, посівши 8-ме місце. В останній день Кубка України відбулася парна гонка “Медісон”, наш спортсмен із своїм партнером також зайняли 8-му сходинку.