6 травня – день без дієт

День Без Дієт був заснований в 1992 році Мері Еванс Янг, директором Британської антідіетіческой кампанії Diet Breakers, свого часу вилікувалася від анорексії. За її словами, вона вирішила розпочати цю кампанію після двох речей. Першою стала телепередача, де жінки розповідали про те, як вшивають свої шлунки. В однієї з них шлунок був вшитий вже тричі. А друга – самогубство 15-річної дівчинки, яка “не могла жити, будучи такою товстою”. По-нашому, вона носила 46 розмір одягу (в США – 12). Мері вирішила, що хтось повинен зупинити це “криваве безумство”. Після чого організувала кампанію з розвитку в суспільстві повноцінного відношення до повним людям, і в телевізійному інтерв’ю запропонувала відзначати День Без Дієт.

Почавшись з пікніка в будинку Мері, став відзначатися в усьому світі. З 1993 року його святкували в Австралії, Канаді, Англії, Німеччини, Нової Зеландії, Норвегії, Росії, Південній Африці, Сполучених Штатах Америки та багатьох інших куточках Землі.

Факти про дієти і стандарти:

• Середньостатистична жінка важить 63 кг при зрості 163 см
  • Жінка “з обкладинки” важить 45 кг при зрості 170 см
  • Третина жінок у розвинених країнах носять 50 розмір одягу і більше.
  • 75% з нас незадоволені своїм зовнішнім виглядом
  • Від 90% до 99% дієт  знижують вагу   не призводять до збереження скинутої ваги.
  • Дві третини “діетящіхся” повертають вагу протягом одного року. Практично всі – протягом п’яти років.
  • Дієтична індустрія заробляє близько 40 мільярдів доларів щороку.
  • Дослідження показують, що тільки 30% з 250 випадково вибраних жінок у віці від 21 до 35 років мають нормальну масу кістки – вони так бояться їсти молочні продукти, щоб не набрати вагу, що приводять себе до остеопорозу в молодості.
  • Молоді дівчата більше бояться набрати вагу, ніж потрапити в епіцентр атомної війни, захворіти раком або втратити батьків.
  • 50% дев’ятирічних дівчаток і 80% десятирічних дівчаток (дані по США) хоч раз в житті пробували дієти.
  • 90% випускниць і дорослих жінок сидять на дієтах регулярно. При цьому всього лише 10% з них дійсно мають хоч трохи зайвої ваги.
  • 1% школярок і 5% дівчат до 20 років страждають анорексією або булімією.
  • Анорексія має найбільший ( 20%) ризик летального результату серед усіх психіатричних захворювань.

10 причин припинити дієту

1. Дієти не працюють. Навіть якщо ви втрачаєте вагу, ви, найімовірніше, наберете його назад, крім того, великі шанси стати ще товщі.
  2. Дієти – це дорого. Якщо ви не купуєте спеціальних дієтичних продуктів, то можете заощадити на покупку нового одягу, яка поліпшить ваш зовнішній вигляд прямо зараз.
  3. Дієти нудні. Люди, що сидять на дієтах, розмовляють і думають про їжу практично постійно, з ними неможливо говорити про щось ще. Занадто велика частина щоденного життя йде на це.
  4. Дієти не обов’язково поліпшують ваше здоров’я. Дотримання дієти може привести до серйозних проблем зі здоров’ям.
  5. Дієти не роблять вас красивою. Дуже мала кількість людей коли-небудь буде виглядати як моделі. Гламур – це вид, а не розмір. Ви не зобов’язані худнути до кісток, щоб бути привабливою.
  6. Дієти не сексуальні. Якщо ви хочете бути більш привабливою, піклуйтеся про своє тіло і зовнішність. Відчуття себе здоровою допомагає виглядати найбільш виграшно.
  7. Дієти можуть призвести до розладів харчової поведінки. Це може бути анорексія, булімія, неконтрольоване поглинання їжі або нав’язлива ідея постійно займатися фітнесом.
  8. Дієти можуть призвести до того, що ви станете боятися їжі. Їжа приносить нам радість. Постійне сидіння на дієтах може зробити їжу вашим ворогом, і назавжди позбавити вас позитивних емоції від смаку ваших улюблених страв.
  9. Дієта забирає енергію. Якщо ви хочете жити повним і активним життям, вам необхідно повноцінне збалансоване харчування. Це ж потрібно для того, щоб задовольнити базові потреби вашого тіла і обміну речовин.
  10. Найголовніша причина припинити сидіти на дієтах: якщо ви навчитеся любити і приймати себе, дарувати собі повноцінну здорову їжу і повноцінне здорове ставлення, ви отримаєте краще здоров’я, квітучий зовнішній вигляд – і цей подарунок собі ви зробите на все життя.

Антидієтична клятва

• Я обіцяю, що: Не буду дотримуватися дієти один день, 6 травня, в
  • незважаючи на спроби змінити моє тіло, щоб відповідати чиїмось стандартам, я буду приймати себе такою, як я є.
  • Я буду годувати себе, якщо я голодна.
  • Я не буду відчувати почуття провини або сорому за моя вага або харчування.
  • Я буду піклуватися про те, щоб моє харчування покращувало моє здоров’я і самопочуття.
  • І я постараюся вже сьогодні робити у своєму житті хоч щось з того, що я пообіцяла собі “після того як скину вагу”.