Вільна боротьба

Вільна боротьба – спортивне єдиноборство, вид боротьби, в основі якого лежить позиційне маневрування двох спортсменів, кожен з яких за допомогою різних технічних прийомів (захоплень, кидків, переворотів, підніжок, підсічок тощо) намагається покласти суперника на лопатки, чи набрати більшу кількість очок в процесі боротьби.
В Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини вільна боротьба також є не від’ємним видом спорту, одним із виду боротьби є дзюдо, адже кожного року наша збірна команда бере участь в Універсіаді Черкаської області серед ЗВО з даного виду. Свого часу студенти факультету фізичного виховання були лідерами в Україні, Європі та Світу з вільної боротьби, а саме: Майстри спорту України – Мосьпан Марина, Панчоха Марина, Шуптар Діана, Крушельницький Микола, Шуптар Микола та один з кращих спортсменів університету, останього десятиліття, призер та переможець різноманітних Всеукраїнських, Міжнародних змагань та турнірів, діючий спортсмен сьогодення, член національної збірної команди України – Майстер спорту України міжнародного класу Шуптар Василь.
19 квітня 2018 року в Уманському національному університеті садівництва у змаганнях з дзюдо в рамках ХVІ Універсіади Черкаської області серед закладів вищої освіти, наша збірна команда посіла IV загальнокомандне місце, у ваговій категорії 60 кг – Кірнос Євген І місце, Лорсанов Аслан ІІ місце, у ваговій категорії 66 кг Слоквін Віктор ІІІ місце, у ваговій категорії 90 кг – Пардаєв Атамурад ІІІ місце.
6 квітня 2019 року у місті Черкаси в борцівському залі Палацу спорту „Будівельник“ в рамках ХVІІ Універсіади Черкаської області серед закладів вищої освіти типу: університети, інститути, академії відбулися змагання з дзюдо серед чоловіків та жінок. 35 спортсменів виборювали право бути найсильнішими, серед яких збірна команда Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Під час запеклих змагань дзюдоїсти показали високий рівень спортивної майстерності, здоровий дух та волю до перемоги. В підсумку у своїх вагових категоріях  бронзові нагороди здобули:  Слоквін Віктор та Бадиля Костянтин – факультет фізичного виховання.
Студенти, які є збірниками університету з вільної боротьби:
Лорсанов Аслан – факультет фізичного виховання;
Кірнос Євген – факультет фізичного виховання;
Ханов Тувакберді – факультет фізики математики та інформатики;
Маломуж Максим – факультет фізичного виховання;
Бабамирадов Жейхун – історичний факультет;
Слоквін Віктор – факультет фізичного виховання;
Пардаєв Атамурад – природничо-географічний факультет;
Злочевський Денис – історичний факультет;
Шмалюк Роман – факультет іноземної філології;
Захарченко Вадим – факультет фізичного виховання;
Бадиля Костянтин – факультет фізичного виховання;
Чмут Борис – інститут економіки та бізнес освіти;
Бойчев Борислав – історичний факультет;
Злочевський Денис – історичний факультет;
Бруй Георгій – історичний факультет;
Бруй Костянтин – інститут економіки та бізнес освіти;
Буценко Сергій – історичний факультет.
Тренери – Килимистий Максим Миколайович (2018 рік);
Руснак Сергій Миколайович (2019 рік).