Футбол — це командний вид спорту, який грається між двома командами по одинадцять гравців зі сферичним м'ячем. Близько 250 мільйонів чоловіків і жінок із більш ніж 200 країн грають у футбол, що робить його найпопулярнішим у світі видом спорту. Футбол є олімпійським видом спорту. Футбол в нашій державі та зокрема Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини також є одним із найпопулярнішим видом спорту. В університеті проходять змагання з футболу та міні-футболу, збірна команда УДПУ постійно приймає участь у різноманітних турнірах, чемпіонатах, кубках та Універсіадах, що свідчать результати наших спортсменів на різних рівнях.

Переможці Кубку України з футболу 2024
Китай, Чемпіонат Світу з Футболу 2023

Збірна команда чоловіків Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини з футболу є переможцем XVII Універсіади Черкаської області з футболу. Жіноча збірна команда з футболу здобули срібні нагороди в Кубку України 2019 року серед закладів вищої освіти нашої держави; Вороніна Анастасія увійшла до ТОП-11 кращих футболісток Чемпіонату України 2019  та 2020 років.

Срібний призер Європейських університетських Ігор 2022р. в місті Лодзь, Польща. Учасники Чемпіонату Світу з футболу в Китаї, Jinjiang 2023 FISU University Word Cup Football. Чоловіча збірна УДПУ з футболу Переможець XVI – XVIІ Універсіади Черкаської обл. Срібні призери XVI Універсіади Черкаської області серед ЗВО.

Кубок України з футболу 2021