ЛЕГКА́ АТЛЕ́ТИКА – комплексний вид спорту, що складається з п’яти дисциплін – бігу (гладкий, кросовий, з перешкодами, естафетний), ходьби (спортивної ходьби на різні ди­станції), стрибків (у довжину, висоту, потрійний, із жердиною), метання (диска, списа, молота і штовхання ядра) та багатобор­ства (поєднання різних дисциплін). У класифікації сучасної Л. а. виокремлюють понад 120 видів змагань залежно від віку, статі учасників та місця їхнього проведення. З них 24 чоловічі та 23 жіночі (відсутня спортивна ходьба на 50 км) види змагань належать до програми Олімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи. За характером рухових процесів легкоатлетичні види поділяють на циклічні, ацикліч­ні й змішані; за фізичними яко­стями спортсмена – на швидкісні, силові, швидкісно-силові, силової витривалості, загальної й спеціальної витривалості; за учасниками – на особисті, командні й естафети.

Це один з найдавніших і наймасовіших видів спорту. Він становив основу перших Олімпійських ігор і є найчисельнішим за змаганнями в програмі сучасних літніх Олімпійських ігор. Історія сучасної Л. а. триває від 1837, коли відбулися перші між­народні змагання з бігу (м. Ітон, Ве­лика Британія). Поширення Л. а. пов’язано з відродженням Олімпійських ігор (1896). У 1912 створено Міжнародну аматорську легкоатлетичну федерацію (IAAF; Стокгольм) як орган з уніфікації положень і правил змагань, організації міжнародних легкоатлетичних змагань, фіксації рекордів тощо. 2001 її реорганізовано в Міжнародну асоціацію легкоатлетичних федерацій (IAAF; Монако), яка координує національні федерації Л. а. понад 200 країн; у 2019 орган перейменовано на Світову легку атлетику (World Athletics).

До складу збірної команди з легкої атлетики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини ввійшли:

 • Виноградова Дарія – студентка І курсу факультету фізичного виховання;
 • Щербань Єлизавета – студентка ІІІ курсу факультету фізичного виховання;
 • Рошка Кристина – студентка ІІІ курсу факультету фізичного виховання;
 • Мельник Леся – студентка ІІ курсу факультету фізичного виховання;
 • Гуйван Владислав – студент І курсу факультету фізичного виховання;
 • Ліпешко Олександр – студент І курсу факультету фізичного виховання;
 • Накоп’юк Сергій – студент ІІІ курсу факультету фізичного виховання;
 • Жук Назарій – студент ІІ курсу факультету фізичного виховання;
 • Репуло Вадим – студент ІІ курсу факультету фізичного виховання;
 • Сенічкіна Катерина – студентка ІІІ курсу факультету філології та журналістики;
 • Турутов Едвард– студент І курсу факультету фізики, математики та інформатики.

  Тренером збірної команди з легкої атлетики є канд. пед. наук, доцент, доцент кафедри ТМФВ Осадченко Тетяна Михайлівна.

Результати останніх змагань у яких збірна університету брала участь:
У Всеукраїнських змаганнях з легкої атлетики «ХХХV Меморіал О.В.Тканка»  команда здобула «бронзу» та була нагороджена кубком і грамотою.

У загальнокомандному заліку у Чемпіонаті Черкаської області з легкої атлетики серед студентів ЗВО команда Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини здобула «срібло» та була нагороджена грамотою.