Новини

26 березня – Всесвітній день боротьби з епілепсією

Сьогодні весь світ відзначає «Фіолетовий день», або Всесвітній день боротьби з епілепсією. Цей щорічний міжнародний захід проводиться для підвищення обізнаності про епілепсію, розвінчання міфів та привернення уваги до хворих цією недугою.

Засновницею Фіолетового дня стала 9-річна дівчинка Кессіді Меган в 2008 році. Дитина страждала на епілепсію і через недуги стосунки з однолітками складалися складно. Навіть зараз захворювання овіяне безліччю міфів, а 11 років тому епілепсію сприймали як вирок, який ставили нарівні з серйозним психічним розладом або навіть божевіллям. Дівчинка вигадала Всесвітній день боротьби з епілепсією для того, щоб довести свою повноцінність і здатність вести таке ж життя, як і звичайні люди. За початковим задумом, 26 березня всі бажаючі могли підтримати людей, яким поставили діагноз “епілепсія”. Суспільство досить швидко звернуло увагу на ідею дівчинки, і її ініціатива була підтримана Асоціацією епілепсії Нової Шотландії (провінція Канади), а потім і іншими організаціями по всьому світу. У наступному році близько 100 тис. студентів підтримали проведення Фіолетового дня, а за ними – близько 100 громадських об’єднань і більше 100 відомих політиків. Навіть телевізійна вежа в Торонто на один вечір стала фіолетовою.

Епілепсія – одне з найпоширеніших хронічних неврологічних захворювань людини. Воно не має нічого спільного з психічними розладами та у розвинених країнах лікується невропатологами, а не психіатрами. Хвороба виникає тому, що деякі клітини кори головного мозку починають працювати активніше за інших, пригнічуючи інші нейрони. В результаті всі клітини кори переживають одночасне перезбудження. Так починається напад: судоми, втрата свідомості, падіння, піна з рота.

Причини можуть бути різні: травма голови, інсульт, менінгіт та інші захворювання. Епілепсія може проявитися в будь-якому віці, але в 70% випадків перші напади бувають у дітей і підлітків. Але це не означає, що люди похилого віку застраховані від неї. Адже і у них є свої передумови для набуття цієї недуги: перенесені інфекції, неврологічні захворювання, наприклад, інсульти.

Епілепсія – одне з небагатьох хронічних захворювань, коли досягнення стійкої ремісії можливо: люди вільно вчаться, працюють, одружуються і народжують здорових дітей, ведуть нормальне повноцінне життя. Цьому сприяє як медикаментозне лікування, так і прості індивідуальні правила, що стосуються харчування і способу життя.